sowie

Ciekawostki, informacje i opisy atrakcji turystycznych w Sudetach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Park Miniatur w Kowarach (2) - historia
2012-02-14 15:03

 Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska został otwarty w 2003 roku w dawnej fabryce dywanów. Znajdują się tam miniatury pałaców, klasztorów oraz starówek miast województwa dolnośląskiego. Miniaturowe budowle są wykonane w skali 1:25. Park Miniatur stale jest powiększany o nowe obiekty. Obecnie można tam zobaczyć pałac i letnią rezydencję Królów Pruskich w Mysłakowicach, starówkę Jeleniej Góry, kościół Św. Maternusa z Lubomierza, kaplicę św. Wawrzyńca na Śnieżce, pałac "Boberstein", pałac w Karpnikach, kościół Królów Pruskich w Mysłakowicach, świątynię "Wang", Pałac Myśliwski w Bożkowie, Dom Gerharda Hauptmanna, Dębowy Pałacyk w Karpnikach, Pałac w Dąbrowicy, Ratusz i kamieniczki Lubomierza, Pałac w Łomnicy, Pałac w Wojanowie, Ratusz w Kowarach, Dolnośląska chata przysłupowa - Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, Dwunastu Apostołów z Chełmska Śląskiego, "Dom Wdowy" w Łomnicy, Schronisko "Szwajcarka", Obserwatorium na Śnieżce, Opactwo Cysterskie w Krzeszowie, Cerkiew pw. św. Archanioła Michała w Sokołowsku i Zamek Książ. Modele są wykonane najnowszymi metodami technicznymi, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie ich w parkowym otoczeniu.


 W letnich miesiącach miniaturowe budowle są wystawione w parku, natomiast zimą we wnętrzu dawnej hali. Obecnie hala jest przystosowana dla potrzeb turystów. Zbudowano w niej kawiarenki, a w hali zobaczyć można stylowe meble. Zwiedzający oprowadzani są przez pomysłodawcę Parku, który opowiada o historii wystawianych obiektów. Opowiada ciekawostki oraz jak powstawały miniatury budowli.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: