sowie

Ciekawostki, informacje i opisy atrakcji turystycznych w Sudetach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Turysta w górach
2012-05-02 09:02

 Można się rozpisywać nad plusami wypoczynku nad morzem i w górach. Każde z nich ma swoich wielbicieli. Wczasy nad morzem są bardziej leniwe niż w górach, dlatego zastanówmy się co musimy ze sobą zabrać, gdy udajemy się na wypoczynek w góry. Pierwsze miejsce należy do plecaka. Nikt nie wyobraża sobie chodzenia po kamienistych i stromych szlakach z walizką. Wyglądałoby, to dość komicznie. Nie musimy się, więc dziwić, że wszyscy wybierają plecak. Dopiąć do niego można śpiwór, który jest równie niezbędny, jeśli planujemy spanie w namiocie. 


 Niektóre schroniska dla turystów posiadają własne śpiwory, ale każdy woli spać we własnym. Kolejnym ważnym aspektem są buty. Muszą być wygodne. Przede wszystkim na pieszą wycieczkę w góry nie zakładaj nowych butów. Mogą one obdzierać, a, wtedy daleko nie dotrzemy. Aby nie zaskoczył nas deszcz musimy się zaopatrzyć w płaszcz chroniący nasze ubranie przed deszczem. Nie zabiera on wiele miejsca w plecaku, ponieważ można go złożyć w niewielkich rozmiarów kostkę. Reszta jest taka sama jak w bagażu na inną podróż. Ciuchy zmienne, kosmetyki, a także mała apteczka w razie wypadków.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: